(MİCRO BLADİNG KIL TEKNİĞİ – KAŞ DİZAYNI – DİPLİNER )

 

Kaşların yüzümüzde ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. İyi görünen bir kaş kişinin bakışlarını ve duruşunu oldukça büyük ölçüde etkiler.

Kalıcı Kaş Makyajı ;Kaşları seyrek olan kişilere, kaşları düzensiz olan kişilere, kaşları küsmüş dediğimiz artık bazı yerlerinde hiç kaş çıkmayan kişilere, kaşı hiç olmayan kişilere, kemoterapi tedavisinden sonra kaşları dökülen kişilere, kaşının şeklini beğenmeyip değiştirmek isteyen kişilere uygulanmaktadır.

Kalıcı Kaş Makyajı (Kontürü) Uzman  ve işinin gerçekten ehli olan bir kişi tarafından yapılmalıdır.

Kalıcı Kaş Makyajında Yüz hatlarınıza uygun ve tabikide en önemlisi sizinde beğenebileceğiniz bir kaş çizimi yapılması gerekir. Hatta istediğiniz ve yüzünüze uyacak birkaç kaş şeklinden sonra karar vermelisiniz.

Kaş Makyajı Yapılmadan kaşların tamamının alınması gerekmez.

 

Microblading Kalıcı Makyaj Sanatında şu anda Dünyada kaş yapımında son nokta olağanüstü doğallıkta olup. manuel bir yöntemdir. Geleneksel kalıcı makyaj kıl teknikleriyle karşılaştırıldığında yarı kalıcı olarak kabul edilir.
Bu yöntem kaşlarının görünümünü güzelleştirmek yüz estetiğine önem veren herkes için idealdir. Sonuçlar, mevcut kıl miktarına bakılmaksızın doğal görünümlü, tüy gibi vuruşlardır. Alopesi, trikotilomani veya başka koşullardan müzdarip kişilerin yanı sıra basitçe kaşlarından hoşnut olmayan kişiler Microblading’ten oldukça yarar sağlar.

Dikkat edilmesi gereken birtakım şeyler de var elbet. Öncelikle işlemi yaptıracağınız salon ve uzman kişi çok önemlidir. Mutlaka önceki ve sonraki görsellerini incleyiniz, steril ortam şartlarında yapılması çok önemlidir. Yarı kalıcı da olsa uzun süre kullanacaksınız. Kendinizi ve sağlığınızı güvende hissetmeniz çok önemlidir.